Proč nákup z Rakouska od nás?

Proč nakup u nás?  Na to je velmi jednoduchá odpověď. Zboží, které si zakoupíte u nás v e-shopu je ve všech směrech kvalitnější, než zboží, které pod stejným názvem prodáváno v českých obchodech. Je tomu zejména u potravin,cukrovinek, BIO produktů,drogerie a kosmetiky.

 Jde o produkty vyrobené pro západní trhy (tedy především rakouský), zde jsou při výrobě použity jiné technologické postupy než u výrobků pro trhy východoevropské. Tato skutečnost je většinou vysvětlována chutí našich spotřebitelů,kvalitou vody v našich končinách, kdy voda u nás je poněkud tvrdší než „ledovcová" voda v Rakousku.

Tento fakt potvrzuje „aféra" kolem pracích prášků firmy Procter and Gamble, kdy na jaře roku 2009 provedl bělehradský Institut pro obecnou fyzikální chemii (IOFH) analýzy přípravků vyráběných pro tamní trh v ČR a Rumunsku v porovnání s přípravky vyráběnými pro západní trhy. Výsledky těchto analýz: "Ariel kompakt" vyráběný pro německý trh obsahoval mimo jiné čtyři druhy tenzidů (složek, které mají usnadnit tzv. hloubkové praní), mýdlo a lipázu (enzym nové generace, který napomáhá lepšímu rozpouštění mastnoty). Stejně pojmenovaný přípravek vyráběný v ČR obsahoval pouze dva druhy tenzidů a mýdlo. Lipáza přítomna nebyla...

Například drogerie jako taková je pro náš trh  vyráběna v Bulharsku, na Slovensku, nebo Maďarsku ( což by nemuselo vadit),ale složení je velmi často odlišné od produktů, prodávaných v Rakousku. Bohužel chybí ve složení účinné složky, pro které si výrobek vybíráme, nebo je ho tam jen nepatrné množství a tak i kvalita klesá. Paradoxem je, že tyto mnohem kvalitnější produkty lze nakoupit v zahraničí za stejnou, ne-li nižší cenu. I přesto, že patříme do EU a standarty by tak měly být všude stejné, není tomu tak.

Potraviny zakoupené v Rakousku mají jiné složení než naše České, opět za jinou cenu. Uzeniny, grilovací klobásy,paštiky, párky a podobně mají vysoký podíl masa, většinou kolem 90%, jen zřídka kdy kolem 70%. Zarážející je fakt, že v Rakousku neznají pojem "kuřecí separát". U nás je mnoho výrobků z kuřecího separátu včetně šunky! 

 Je smutné, že  v drogerii a kosmetice se český trh nijak nerozvíjí a tak je v obchodech převážně zboží zahraničních firem a proto nechceme platit za nízkou kvalitu vysokou cenu.

Chci věřit tomu, že budete se zbožím z našeho e-shopu spokojeni a navaše připomínky budeme brát zřetel.